Dsmclubfinland.com

DSM tekniikka => Ongelmat ja ihmettelyt => Topic started by: Lergei on May 14, 2005, 19:58:19 PM

Title: 1G nyppii! (ratkaistu)
Post by: Lergei on May 14, 2005, 19:58:19 PM
Terve! ei kyllä auto.. Kertokaa hyviä vinkkejä kummasta aloitan; sytkä-, vai bensapuolesta kun -92 Eclipse nyppii hieman ja puolikaasulla kiihdytettäessä potku tulee "portaittain". Kärry ollut vasta 4pvää minulla joten en ole ehtinyt samalle aaltopituudelle vielä.. Muuten!,Mitä ilmastointiin tulee niin kannattaa samalla desinfioida lauhdutin ja ilmaputket (spraytuotteita löytyy vaikka Honkkarista..) Onko joku siirtänyt ärsyttävän takasumarin toisen parkkivalon tilalle? tuli mieleen tehdä se..! Kiitos!


edit: otsikko
Title: Re: nyppii!
Post by: hopsis on May 14, 2005, 20:08:20 PM
Täällä on aiemminkin ollut tästä juttua, ainakin lisäilmaventtiilin ja kaasuläpän asentoanturin toiminta kannattaa tarkastaa. Toinen vaihtoehto on DSM helmasynti ECUn kyrvähtäneet konkat.

Nämä siis olettaen että muuten kone on huollettu (tulpat, ilman- ja bensansuodattimet...) Eiköhän noiden kanssa pari iltaa saa kulumaan  8-)
Title: Re: nyppii!
Post by: Lergei on May 15, 2005, 13:58:41 PM
KORJAAN! Siis toisen PAKKIvalon tilalle.. tuli otettua eilen vähän sönkkäjuomaa.. 8-)
Title: Re: nyppii!
Post by: 3GEclipse on May 15, 2005, 18:47:07 PM
Quote
KORJAAN! Siis toisen PAKKIvalon tilalle.. tuli otettua eilen vähän sönkkäjuomaa.. 8-)

Paras modi tähän on jättää se takasumari vaan kokonaan pois ;) Katsastukseen sen voikin sitten laittaa sinne taakse roikkumaan ettei tule katsastusinssille paha mieli.
Title: Re: nyppii!
Post by: hopsis on May 15, 2005, 19:50:57 PM
Ei takasumareita tarvi katsastukselle laittaa...
Title: Re: nyppii!
Post by: Lergei on May 27, 2005, 17:38:29 PM
Solved!! Resepti: NGK:n lamdba a`60 eunoa. Pihi ku olen.. ;)